Dark

Light

Dark

Light

На верх

10 причин використання відеомаркетингу в бізнесі

Не так давно для просування сайту в топові позиції досить було наповнити його якісним текстовим контентом. Але інтернет еволюціонує. Його користувачі не тільки хочуть читати про товар, представляючи його в уяві, вони хочуть бачити його, знати, як він використовується. Тому сьогодні відеоролики стали одним з найбільш ефективних інструментів маркетингу.

Відеомаркетинг являє собою набір прийомів, підходів і заходів, спрямованих на просування товарів, послуг або бренду за допомогою відеоматеріалів

Пряма реклама, огляд компанії або товару, кліп, відеоблог, відеовізитка – все це різновиди відеомаркетингу, що дозволяють стимулювати споживчий попит.

Відеомаркетинг може використовуватися компаніями всіх сфер діяльності. У вас салон краси? Тоді зніміть майстер-клас, в якому розповісте про нову технологію нарощування волосся. Інтернет-магазин техніки? Тоді можна зняти огляд по кожному товару, щоб відвідувачам було легше зробити вибір. У вас промислове підприємство? Тоді екскурсійний ролик по цехам і технологічних ліній буде працювати на вашу репутацію.

Варіантів використання відео дійсно багато. І кожен випадок вимагає індивідуального підходу. Але головне – усвідомлення того, що відео необхідно вашому бізнесу.

Пропонуємо вашій увазі 10 причин зробити відеомаркетинг частиною комплексу просування бізнесу в інтернеті.

1 Підвищення конверсії

На сайті можуть бути хороші пізнавальні тексти, але далеко не всі відвідувачі стануть читати про те, які послуги пропонує компанія або який товар вона продає. По-перше, не всі можуть добре і швидко сприймати прочитану інформацію (особливо якщо описана продукція відвідувачеві не знайома). По-друге, не кожна людина стане витрачати свій час на прочитання довгого тексту.

Не можна розраховувати на високу конверсію, якщо користувачам з першого погляду не буде зрозуміло, про що йде мова. А що як не відеоролик найкраще відповість на всі запитання відвідувачів? За даними Hubspot, майже 50% інтернет-користувачів дивляться відео, пов’язані з продуктом або послугою перед відвідуванням магазину, і 53% лояльніше ставляться до компаній, які надають навчальне відео.

Залежно від специфіки діяльності компанії можна розміщувати:

Проморолики – вони допоможуть протягом декількох хвилин розповісти відвідувачам про те, як і які проблеми можна вирішити з вашою допомогою;
Наша статистика говорить про те, що за один місяць розміщення наш відеоролик набрав в півтора рази більше переглядів, ніж стаття – за чотири місяці.

Відеовідгуки – ніщо не діє на цільову аудиторію так сильно, як відгуки вдячних покупців. Тому переконливий ролик, в якому клієнти діляться позитивними враженнями від співпраці з вашою компанією, здатний підвищити попит на пропоновані товари або послуги.

Відеокейс – з їх допомогою можна розповісти про цінності вашого продукту або про те, як ваша компанія допомогла вирішити проблему клієнта. Все це сприяє підвищенню рівня довіри з боку цільової аудиторії і формування конкурентних переваг.

Навчальні ролики – тут можна продемонструвати те, наскільки компанія хоче бути корисною для своїх клієнтів. Наприклад, сайт пропонує послуги з пошиття одягу і в своїх відеороликах розповідає про те, як підібрати тканину для пошиття пальто, як швидко і недорого пошити штани і т.д. Подібний підхід формує зацікавлених клієнтів.

Тільки зацікавлений відвідувач буде продовжувати подальше ознайомлення з ресурсом. Відеоролики служать свого роду якорями уваги, що дозволяють утримати їх і трансформувати в реальних клієнтів.

2 Збільшення трафіку

Грамотне використання соціальних мереж і місць для розміщення відеофайлів відкриває перед власниками бізнесу широкі можливості. З їх допомогою можна в рази збільшити трафік на сайті. Наприклад, збільшити трафік інтернет-магазину мобільної техніки можна розміщуючи на своєму каналі в YouTube відеоогляди продукції. А якщо у вас салон меблів, то можна робити огляди про ремонт меблів своїми руками, особливості її вибору і догляду. Таким чином, ви охоплюєте ширшу цільову аудиторію.

3 Формування довірливих відносин з клієнтами

Відео надає більший вплив на людину, ніж текстова інформація. А все тому, що одночасно задіюються органи зору і слуху. Саме тому за допомогою відеоролика можна сформувати довірчі стосунки зі своєю цільовою аудиторією. А досягти поставлених цілей можна, якщо:

  • ділитися з глядачем порадами, знаннями і рекомендаціями – в цьому випадку ви стаєте не просто продавцем, а експертом в своїй сфері, авторитетом, що викликає довіру;
  • робити презентації і відеоогляди нових продуктів і послуг, відповідати на питання – такий спосіб підходить для власників інтернет-магазинів і оффлайн-бізнесу; дозволяє коротко розповісти про всі переваги продукції, описати її характеристики;
  • навчати людей тому, як використовувати товари, послуги або сервіс – такі відеокерівництва дозволять не тільки розкрити потенціал пропонованого продукту, але і зменшити навантаження на техпідтримку і службу клієнтського сервісу;
  • демонструвати відгуки покупців – на каналі YouTube можна розмістити правдиві відгуки клієнтів, які вже користувалися вашими послугами або продукцією;

Всі ці способи дозволяють підвищити лояльність клієнтів і впізнаваність вашого бренду, тому їх можна використовувати як окремо, так і в комплексі.

4 Підвищення видимості сайту в пошукових системах

Якщо розмістити відео на YouTube або іншому відеохостингу і скласти опис з ключовими словами, то воно буде відображатися в результатах видачі. До того ж для пошукових систем наявність унікального відео на сайті є позитивним фактором ранжування, що підвищує шанси сторінок на вихід в ТОП.

5 Зростання кількості постійних клієнтів

Різноманітність контенту на сайті підвищує його значимість в очах користувачів, і вони охоче реєструються, підписуються на новини, розсилки, вступають в співтовариства і т.п. Тобто вони стають лояльними користувачами, які готові знову і знову повертатися.

6 Конкурентні переваги

У сегменті B2C використання різних типів відео – це вже норма. Тому компанії, які не роблять цього, вже відстають від конкурентів. Якщо говорити про сегмент B2B, то тут за рахунок відеомаркетингу можна зробити великий крок вперед, оскільки цей інструмент просування тут використовується ще не так часто.

7 Персоналізоване звернення до покупця

Переглядаючи відео, у користувача створюється враження особистого спілкування з його автором. Він розуміє, що створення відео вимагає зусиль, що автор відповідально ставиться до свого бізнесу, а компанія працює на совість. Таким чином, формується позитивне сприйняття бізнесу.

8 Додатковий майданчик для спілкування з клієнтами

Відеомаркетинг – частина комплексу контент-маркетингу і SMM. Розміщуючи відео на YouTube, можна за допомогою коментарів спілкуватися з діючими та потенційними клієнтами, підтримувати контакт, повідомляти про нові акції, знижки, події, рекламувати нові товари. Тут же можна відповідати на претензії і негативні заперечення.

9 Мінімальні витрати на просування відео

Зареєструватися на YouTube і іншому відеохостингу може кожен бажаючий, і це не буде коштувати ні копійки. Тут можна:

  • розміщувати відео і створювати канали
  • безпосередньо взаємодіяти зі своєю цільовою аудиторією
  • відслідковувати її поведінкові реакції

Постійно підтримуючи інтерес аудиторії і взаємодіючи з нею, можна бюджетно просунути бізнес і підвищити рівень продажів

Саме тому за допомогою YouTube просувають свої послуги і товари сотні тисяч компаній, розташованих по всьому світу.

10 Доступ до відеореклами

Якщо у вас є відзняті рекламні ролики, то розширюються можливості для реклами. Наприклад, можна замовити розміщення відеореклами в Медійній мережі Google. Тут можна націлити об’яви таким чином, що їх зможе побачити цільова аудиторія в потрібний час.

Підводимо підсумки

Відеомаркетинг використовувати однозначно варто – сьогодні це запорука довіри, лояльності і високої конверсії. Питання полягає у виборі конкретної його форми: чи буде це пряма реклама, PR-огляди, відеоінструкції і т.п.

Саме для вибору конкретних інструментів варто підключити професійних маркетологів. Після аудиту вашої діяльності ми запропонуємо найефективніші способи просування бізнесу за допомогою відео.

Author avatar
iri_raza
https://raza.com.ua